dowód osobisty ważność

       

Pokrewne


Tetate i marketing internetowy, czyli jak w sieci zaistnieć


Jest to natomiast dobre rozwiązanie dla osób, które nie akceptują minimalnego ryzyka posługiwania się normalną kartą kredytową.
A ja będę powtarzał jak mantrę: nie ma żadnego niebezpieczeństwa w posługiwaniu się kartą kredytową w internecie. Niebezpiecznie jest ją wyjmować w dyskotece lub mieć w portfelu. W internecie nie ma żadnego niebezpieczeństwa, no chyba podamy jej numer nieznajomemu, który poprosi o to w emailu... Ale jeżeli jesteśmy normalni to nie zrobimy tego tak samo jak nie oddamy dowodu osobistego komuś na ulicy bo przedstawi się że jest z banku i potrzebuje naszego dowodu żeby potwierdzić ważność konta, prawda?

Ponizej przekopiuje swoje pytanie z innego forum - moze znajdzie sie ktos kto moze mi pomoc...


Do konca zeszlego roku powinnam wymienic dowod osobisty - no coz ...  

Na poczatku tego roku nie wymienilam bo zaczely sie przepychanki pt. czy dokumenty wydane przez komisiarza sa wazne czy nie    

A teraz potrzebuje NA DZIS dowod tozsamosci, ktorym moglabym sie legitymowac - I CO JA MAM ZROBIC ???  
Paszport juz kilka lat temu stracil waznosc ....  

Czy moge uzywac starego dowodu??  
Kto cos wie na ten temat - prosze o szybka odpowiedz  :)  

Okazuje sie, ze niepotrzebnie sie denerwowalam ale wszedzie pisali, ze TRZEBA wymienic dowod do konca 2005 tymczasem:


Wszystkie dowody są ważne do końca roku 2007. Nie ma obowiązku wcześniejszej wymiany. Harmonogram wymiany miał na celu tylko uniknięcie szału na koniec roku 2007  
Cytat:  
Wydział Spraw Obywatelskich i Migracji poniżej przekazuje do wiadomości stanowisko Departamentu Rejestrów Państwowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczących wątpliwości i pytań związanych z wymianą: dowodów osobistych:  
zgodnie z art.2 ustawy ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz ustawy o działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 113,poz.733) dowody osobiste wydane przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy zachowują ważność do dnia 31 grudnia 2007 roku.


W temacie wyjazdowym.
Właśnie stwierdziłam, że pod koniec lutego konczy mi się ważność paszportu, a mam w planie wylot do Paryża pod koniec lutego.
Chyba mogę lecieć na dowód osobisty, nie?

leciałam do Paryża dwa raz i to na sam dowód więc spokojnie

u

...ale temat

chodzi mi o to ,czy majac stary dowod osobisty
bede mogla przekroczyc granice jadac na Słowacje?

paszport konczy waznosc w kwietniu, czyli z tego co sie zorietowalam, na niego przechodzic nie moge bo musi miec pol roku waznosci,
paszportu juz raczej nie zdaze teraz zrobic
a dowod mam stary

ide robic nowy w poniedzielek ale nie wiem czy zdaze go odebrac do 9 lutego

Ja slyszalem ze prawko ma miec taka waznosc jak dowod osobisty a jak waznosc minie to idziesz na badania i jak je przejdziesz dostajesz znowu co wedlug mnie jest dobrym pomyslem bo wyeliminuje tych 70 letnich "krolow szos" co to niewiele widza
ma niby obowiazywac nowych kierowcow a pozniej maja sie wziasc za tych starszych ale to dopiero za parenascie lat

ale czy to wejdzie to nie wiem


moj brachol mial miec egzamin juz w Kwietniu ale nie mial bo do Egzaminu potrzeba Dowodu nawet paszport nie pomoze
Jak paszport nie pomoże? paszport to tez ważny dokument jak dowód osobisty, tylko zeby cię przyjeli na ekzamin musi on być ważny (przed terminem ważności)

Witam podaje dane
Rafał
* nr dowodu osobistego: ARP910208
* data wydania dowodu: 12.02.2009
* data ważności dowodu: 12.02.2019
* data urodzenia: 22.01.1991

Asia:
nr dowodu: AHK432921
data wydania: 06.12.2005
data ważności: 06.12.2015
data urodzenia: 18.03.1979

Marcin:
nr dowodu: AHE520493
data wydania: 26.10.2005
data ważności: 26.10.2015
data urodzenia: 18.02.1977

UWAGA !

Dotyczy wszystkich studentów od I do V roku studiów.

W związku z wygaśnięciem ważności (do 31 grudnia 2007r ) legitymacji studenckich wydanych na blankietach została podjęta decyzja o wymianie wszystkim studentom UAM legitymacji na Elektroniczne Legitymacje Studenckie. Dlatego też proszę o pilne dostarczenie do Dziekanatu zdjęcia w formie elektronicznej ( fotografia cyfrowa o rozdzielczości nie mniejszej niż 300 dpi dla rzeczywistego rozmiaru wydruku 2 cm na 2,5 cm zapisana na nośniku elektronicznym (dyskietce 2,5 lub płycie CD; w jednym z formatów: jpg, tif, bmp; fotografie muszą spełniać wymagania stosowane przy wydawaniu dowodów osobistych).

Termin wniesienia opłaty za legitymację oraz dostarczenia zdjęcia w formie elektronicznej upływa 31 października 2007r.

Koszt legitymacji elektronicznej to 17zł - pieniądze należy wpłacić na indywidualne konto - będzie ono nadane dla każdego studenta osobno, dlatego też należy się po nie zgłosić do Dziekanatu.

W przypadku studiowania na więcej niż jednym kierunku/specjalności studiów, studentowi zostanie wydana jedna legitymacja (z kierunku macierzystego)

Proszę o pilne potraktowanie sprawy, ponieważ Państwa dotychczasowe legitymacje po 31.12.2007 nie będą przedłużane.


Patrycja Oszmiańska
Dziekanat Nauk Geograficznych i Geologicznych


ja wiem tyle ze po slubie mamy 2 tygodnie aby zglosic sie z papierami o wyrobienie nowego dowodu/jakiegokolwiek dokumentu. Wtedy maja one waznosc jeszcze 3 miesiace. Jesli w ciagu 2 tyg tego nie zrobimy moga byc jakies problemy adokumenty od razu traca waznosc.
Ja w takim razie na nieważny dowód osobisty wzięłam kredyt na mieszkanie Nie przesadzajmy z tymi terminami - jak dzwoniłam do UM, to Pani sama powiedziała, że jeśli planuję po ślubie zmienić miejsce zamieszkania (a planowałam), to nie ma sensu zmieniać dowodu co pół roku.
Banki i różnego rodzaju instytucje są dość liberalne w tym względzie. A te groźby o karze grzywny...


Ogólnie nie wiem czy dobrze zrobiłam, bo dopiero teraz tak sobie pomyślałam czy przed Ślubem mogę wyrobić dowód osobisty i paszport na nowe nazwisko?

nie możesz wyrobić dowodu przed zmianą stanu cywilnego bo w ewidencji ludności będziesz figurować jako panna i z dotychczasowym nazwiskiem


Ogólnie od tego roku weszła ustawa że ważność dowodu osobistego wygasa miesiąc po zmianie nazwiska, a więc inne dokumenty tez... co ?? Zawsze tak było, że należy wymienić dokumenty po zmianie danych w ciągu miesiąca. Wiadomo, że jeśli tego nie zrobisz (bo nakazu jako takiego nie ma) to nikt nie bedzię Cię ścigał.
Przy wymianie ustawowej dowodów (tzw książeczkowych) było wiele zamieszania. Pracowałam wtedy przy tej wymianie i uwierz mi ludzie nie dostosowywali się do nawoływań do zmiany (chociaż wiedzieli, że na stary dowód nic nie załatwią to nie wszyscy się tym przejmowali)Sitedesign by AltusUmbrae.