Ogród folią pod korę

       

Pokrewne


Tetate i marketing internetowy, czyli jak w sieci zaistnieć

Ja też mam duży ogród ale siania warzywek zaprzestałam dwa lata temu jak poszłam do pracy i nie mam na to kompletnie czasu. Ale Kasiu nie wyrzekłam się owoców Mam wszystkie możliwe drzewa owocowe i krzewy i poletko truskawek i malinek. I całą ogromną masę drzew i krzewów ozdobnych - zwyczajnych i czarodziejskich. Uwielbiam pracę w ogrodzie i pracuję jak tylko mam wolną chwilkę. Trochę sobie ułatwiłam i klomby i pole truskawek wyłożyłam folią geo i korą. Super sprawa i nie mordujesz się z chwastami co tydzień. Ma się wtedy więcej czasu na tworzenie nowych koncepcji
Wrzuć jakieś zdjęcia. Popatrz na mój To tylko część ogrodu, bo tylko 3 załączniki można dodać, a irys holenderski - specjalnie dla Ciebie

" />ja planowalam wyglad balkonu...jeszcze bez konkretnych gatunkow, w tej chwili wiele konkretnych odmian nie podam Ci, ja pytalam o to w sklepie ogrodniczym ale nie w warszawie...., sa specjalne miniaturowe odmiany, ktore nie osiagaja duzych rozmiarow chodzi o szerokosc i wysokosc np swierk gniazdkowy lub pospolity odmiana anna, karlowate jalowce, male modrzewie. wiem, ze trzeba wyscielic donice drewniana folia, zeby w zimie nie przemarzly i oblozyc styropianem w srodku no i posypac kora dla utrzymania wilgoci

http://dom.gazeta.pl/ogrody/1,72156,569 ... lkony.html

bardzo ladnie wyglada CLEMATIS, ma ladne kwiaty -choc to nie iglak

" />Witam... niedawno wprowadziłam sie do domu z zagospodarowanym ogrodem, ale duża część jego została zaniedbana i zarosła wierzbą płaczącą. Duża część ogrodu jest przez to niedostępna a reszta też nie wygląda dobrze... część ozdobna z wysypaną korą i kamieniami też już jest zaatakowana pomimo wyłożonej folii!!!
Wierzba rozrasta sie jak chwast! Czy ktoś zna jakiś sposób na trwałe pozbycie sie drzewka??? Pomocy! Ania

Nie piszemy wątków DRUKIEM !!
Dziękuję. Admin

" />Bardzo ładnie zaprojektowany ogród, powiedziałabym nowocześnie, bardzo jestem ciekawa jak sprawdzi sie w praktyce to połączenie kory z kamieniami, u mnie wiatr nie pozwoliłby na utrzymanie takiego porzadku, no i liście sukcesywnie wwiewane z pobliskiego lasku. Czy pod korą i kamykami macie położoną folie?

Serdecznie Pozdrawiam

Anu-La

" />Dziękuję za powitanie
Taja- oczywiście pooglądam, bo cóż innego teraz można robić jak stęsknione oczy nasycać kolorami.
Wczoraj nstawiłam się na prace w ogrodzie a tu zimno i nieprzyjemnie. Skończyło się na krótkim przeglądzie.
Pokazują sie pierwsze wczesno wiosenne kwiatuszki, ale widać, że mroźne noce im nie służą.
Basjak-"rabaty"z kamieniami powstawały fazami. Dwa lata temu i rok temu. Te na zdjęciach są zeszłoroczne.
Nie wymogają czyszczenia, wiatr wywiewa suche liście. Pod komieniami wyłożona jest specjalna folia ogrodnicza, by zielsko nie rosło, ale i tak od czasu do czasu coś wyrośnie. Zamiast kamieni miała być kora, ale u nas czesto wiosną i jesienią (latem też)wieje i musiałabym co roku dosypywać. Rozwiązanie było konieczne, bo nie nadążałam pielić. Jak uporałam się z zielskiem przed domem to za domem już zdążyło urosnąć i tak w kółko. Rany żeby mi tak kwiaty i krzewy chciały szybko rosnąć.
Scieżkę robił mój mąż ze zwykłych otoczaków.

" />U mnie też jest dokładnie tak samo - brrry
Czekam na dalsze fotki Zaczynam pracować w ogrodzie więc każda "ściąga" przyda się bardzo (ale interesowna jestem )
Widzę, że barwinka obsypałaś korą... czy pod korę dawałaś płachty (nie wiem jak to się fachowo nazywa ale chodzi mi o takie plecionki z folii). Zastanawiam się nad daniem tej płachty pod podobną roślinkę i nie jestem pewna czy to dobry pomysł To jednak roślinka zadarniająca i chyba będzie miała problem z rozrastaniem się przy takich "wynalazkach".

" />Z tą kozą nie jest tak różowo, trzeba ją gdzieś parkować, śmierdzi i robi straszną demolkę w ogrodzie

Wracając do tematu... zmajstrowałem kompostownik 2 pryzmowy w zagłębieniu, a wybrana ziemia służy mi do przesypywania go. Najlepszym aktywatorem jest "para włapach" zawartość trzeba czasem przerzucić, obrócić i dobrze jest go zwilżyć. Jeśli wyrzucane odpadki są mało wilgotne to trzeba go podlać. Chronić przed słońcem albo okryć folią. Szybkość przerabiania się kompostu zależy od wilgotności, składników i rozkładu temperatur - stąd istotne jest jego przewracanie.
Trawa rozkłada się szybciej niż np liście, dlatego też trezba przewrócić albo ułożyć warstwami. Temperatura rozkładu trawy dochodzi nawet do 70*C, szkoda, że zimą trawy nie kosze bo bym domek ogrzał
Powstanie tak wysokiej temperatury powoduje niszczenie nasion roślin i niektórych pasożytów. Natomiast dobry dostęp powietrza przyczynia się do intensywnego rozwoju bakterii termofilnych przekształcających odpady roślinne w kompost.

Nie wyobrażam sobie nie mieć kopostownika Mamy małe wiaderko do którego leci kupe różnych odpadków: resztki roślinne, obierki, fusy, papier niezadrukowany, zlewki itp itd., a z ogrodu chwasty, kora, wiórki, popiół drzewny (wprowadza potas). Jak ktoś ma oczko wodne to może wcisnąć na kompost osady denne.

Prowadząc kompostownik + silną segregację śmieci (PET, szkło, metal, papier) to wiaderko śmieci zapełniamy co ok 3-4 tyg.

Co do rozdrabniania trawy kosiarką ... ja stosuje 2 typy noży. Jeden z nich ma kilka krawędzi. Zawsze staram się by były bardzo ostre. Zabieg ten nazywa się chyba mulczowaniem.
Trawa jest ładnie rozdrobniona ale problem jest inny kosiarka nie potrafi ładnie, równomiernie wyrzucić tej trawy.Sitedesign by AltusUmbrae.